Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2013

ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-ΝΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 3-0

Παίζοντας με πολλές απουσίες και έχοντας να αντιμετωπίσει την κούραση από το παιχνίδι της Παρασκευής κόντρα στον Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων στο <<Μιχάλης Παρασκευόπουλος>>, η Νίκη Αλεξανδρούπολης γνώρισε την ήττα με 0-3 σετ από τον Ηρακλή στα Ιωάννινα (25-23, 25-12, 25-17) παραμένοντας χωρίς βαθμό και νίκη στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Γιώργου Τεκτονίδη πάλεψε ουσιαστικά μόνο στο πρώτο σετ, το οποίο έχασε στις λεπτομέρειες με 25-23. Στα άλλα δύο ηττήθηκε εύκολα με 25-12 και 25-17.

Πλέον, η ομάδα της Αλεξανδρούπολης στρέφει το ενδιαφέρον της στον εντός έδρας αγώνα με τον Άρη Θεσσαλονίκης, όπου θα ψάξει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.