Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

Την πρώτη τους ήττα υπέστησαν οι Φέρες

Λυκόφη-Φέρες  2-1
Σκόνταψε στη Λυκόφη η Θράκη Φερών,έχασε με 2-1 και έτσι σταμάτησε το αήττητο στη 9η αγωνιστική.
Οι ομάδες ξεκίνησαν με όρεξη , πολύ γρήγορο παιχνίδι δυνατές μονομαχίες έγιναν στο πρώτο ημίχρονο αλλά έλειπαν τα γκολ.Να σημειωθεί ότι ο Παναγιωτόπουλος (Φερών) εγκατέλειψε στο 10΄λόγω τραυματισμού (θλάση στο δικέφαλο).

οι ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες 0-0.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο 49΄ από απευθείας εκτέλεση κόρνερ,με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα σκόρερ ο Λειβαδίτης ,το 1-0 για τη Λυκόφη.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν  και στο 62΄ο Σιδηρόπουλος με δυνατό σουτ ύστερα από λάθος απόκρουση του τερματοφύλακα Μπέντη.Α...στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και ισοφαρίζει 1-1.
 Δοκάρι στο 75΄είχαν οι φιλοξενούμενοι από εκτέλεση κόρνερ

και στο 81΄ο Λειβαδίτης με κοντινό πλασέ το τελικό 2-1

Έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενουμένων για χέρι που προηγήθηκε πριν από το δεύτερο γκολ...