Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2013

ΔΑΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ-ΝΙΚΗ ΑΛΕΞ. 3-0 , ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Του Λεωνίδα Κάλφα
Την ήττα με 3-0 σετ (25-20, 25-15, 25-13) γνώρισε η Νίκη Αλεξανδρούπολης στο Ωραιόκαστρο από τον τοπικό ΔΑΣ, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Α2 Γυναικών και έκλεισε με μία ακόμη ήττα το 2013.
Και στα τρία σετ οι γηπεδούχες, που ισοβαθμούν στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας με την Ελπίδα Αμπελοκήπων ήταν ανώτερες σε όλα τα σημεία του παιχνίδιου από τη Νίκη που είδε να δυσκολεύει ακόμη περισσότερο η υπόθεση-παραμονή στην Α2.
Πλέον το εντός έδρας ματς με τον ΓΣ Γρεβενών αποκτά χαρακτήρα τελικού για τις αθλήτριες του Γιώργου Τεκτονίδη.

Τα σετ: 25-20, 25-15, 25-13

ΔΑΣΩ (Γεωργιάδης): Σεφεριάδου, Πανταζή, Μηχαλιού, Μπαχαράκη, Βουγιουκλίδου, Κουτσοκώστα/ Αλβανού (λ), Ξανθοπούλου (λ), Παυλίδου, Μαρκάδα
Νίκη Αλεξανδρούπολης (Τεκτονίδης):Λαμπροπούλου, Καράμπαλη, Λαμπρίδου, Τζιογκίδου, Καλογεροπούλου, Βαρέλα/ Λυμπεροπούλου (λ), Πίτση, Βενέτη, Δεδούση