Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2014

MAKEΔΟΝΙΚΟΣ-ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ 0-3 - Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Α2

Nικηφόρο ήταν το πέρασμα του ΑΟ Ορεστιάδας από τη Θεσσαλονίκη με την ομάδα του Νίκου Αντωνιάδη να επικρατεί άνετα με 3-0 σετ (13-25, 11-25, 19-25) του Μακεδονικού.
Όπως δείχνει και το σκορ των τριών σετ, η Ορεστιάδα δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους σε κανένα σημείο του αγώνα και κατέκτησε τη νίκη, με την οποία έπιασε στην κορυφή τη ΜΕΝΤ (είχε ρεπό), την οποία υποδέχεται το Σάββατο στην Ορεστιάδα.
Τα σετ0-3 (13-25, 11-25, 19-25)
Μακεδονικός (Γεωργιάδης): Γκουβελόπουλος, Αλμαλής, Όσσας, Παυλίδης, Καψιμάλης, Παπαζαχαρίας/ Καλιντέρογλου (λ), Κτιστάκης, Τσιγγελίδης, Μπρέντας
Ορεστιάδα (Αντωνιάδης): Δημητρούδης, Βλασακίδης, Χουσίδης, Καρδαμανίδης, Μποζονίδης, Κεμανετζής/ Κωνσταντινίδης (λ), Διαμαντίδης, Προδρομίδης, Πεντίδης

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Α2 ανδρών έχουν ως εξής:
ΗΡΑΚΛΗΣ-Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 3-1
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ 0-3
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΛΠΙΣ 1-3
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΛΗΜΝΟΣ 3-0