Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2014

ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ-ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ 3-1

Μία ακόμη νίκη σημείωσε η Ορεστιάδα, που επικράτησε με 3-1 (25-17, 23-25, 25-19, 25-15) του ΑΟ Σερρών εντός έδρας παραμένοντας στη δεύτερη θέση και σε απόσταση τριών βαθμών από την πρωτοπόρο ΜΕΝΤ.

Στο πρώτο σετ ο ΑΟΟ επέβαλε τον ρυθμό του από την αρχή (16-8) και χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες έφτασε στην κατάκτησή του με 25-17.

Στο δεύτερο διεξήχθη ένα πραγματικό ντέρμπι, αφού οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ (16-15) με τον ΑΟ Σερρών να το κατακτά στις λεπτομέρειες με 23-25.

Στο τρίτο σετ οι Σερραίοι βρέθηκαν μπροστά με τρεις (10-13) αλλά ο ΑΟΟ κατάφερε με αντεπίθεση διαρκείας να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση (19-16) και ανακτώντας το προβάδισμα έφτασε στην κατάκτησή του με 25-19.

Στο τέταρτο σετ ο ΑΟΟ ήταν ανώτερος σε όλους τους τομείς και έφτασε εύκολα στο 25-15 και στη νίκη με 3-1 σετ.

Tα σετ: 25-17, 23-25, 25-19, 25-15

Ορεστιάδα (Αντωνιάδης): Δημητρούδης, Βλασακίδης, Χουσίδης, Ποτολίδης, Διαμαντίδης, Προδρομίδης/ Κωνσταντινίδης (λ), Κεμανετζής, Πεντίδης.

ΑΟ Σερρών (-):Κομητούδης, Ζλάτκος, Παναγιώτου, Κόκκινος, Κάτος, Βελιχαί/ Μαυρομάτης (λ).